• Ali Akyüz
  • 237
  • 15 Nisan 2020
  • 0
  •  

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Kullanılır ?

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nedir ?

Bireysel temel ihtiyaç destek kredi gündemimiz malumuyla Covid-19 hastalığı yüzünden #EvdeKal hastaghleriyle televizyonlar da ve gazeteler de evde kalmamızı isteyen devlet yetkilileri tarafından çıkarılmış evde kalan ve çalışmayan vatandaşlarımız için su ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hiç bir şekilde belge, kefil istemeden herkesin alabileceği ihtiyaç kredisidir. Bu kredinin diğer kredilerden farkı sadece maksimum limit olarak 10.000 Türk Lirası olarak belirlenmiş olup 6 ay sonra ödemelidir.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Alınır ?

Öncelikle bu krediyi alabilmeniz için devlet bankaları yani Ziraat, Vakıfbank, Halkbank bankaların da bir hesabınız olması gerekiyor. Hesabınız yok ise bankaya gidip veznelerden de başvuruda bulunabilirsiniz. Hesabı olanlar için ise aşağıda vermiş olduğum adreslerden kendine uygun olanı seçip başvurabilirler.

Ziraat Bankası Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Adresi için TIKLAYINIZ

Vakıfbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Adresi için TIKLAYINIZ

Halkbank Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Başvuru Adresi için TIKLAYINIZ

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini Kimler Alabilir ?

Televizyonlarda yapılan açıklamalara göre bu kredileri kefilsiz şartsız kredi puanı göz önünde bulundurulmadan herkesin alabileceği söylenmektedir.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Onay Süreci Nedir ?

Krediye başvurduktan sonraki 7 iş günü içerisin de kredi talebinize olumlu ya da olumsuz cevap verileceği söylenmektedir. Ancak şuan ki yoğun talep yüzünden bu süreç 10 ile 12 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

 

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi ile ilgili aklınıza takılan soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Herkesin yorumunu cevaplamaktayım.

 

Ali Akyüz

Yazar: Ali Akyüz #administrator

2012 yılında atılmış olduğum bu serüvende hala yoluma web site ve yazılım işleri yaparak devam etmekteyim.
Tüm Yazılarına Git

YORUM YAP


BU YAZIYA 0 YORUM YAPILMIŞ